Het Surfweer van dinsdag 11 September 2012
De hele week staan er goede golven. Vandaag komen ze pal uit het westen door een vrij krachtige aanlandige wind. Die neemt vanavond in het zuidwesten al behoorlijk af, in het noordwesten blijft het gewoon stevig doorwaaien. Morgenochtend daar even wat minder wind en een prima golfhoogte uit het noordwesten. Met opkomend tij komt de wind weer op dus het wordt lastig kiezen tussen extra golfhoogte of minder wind. Dat ligt natuurlijk ook aan de spot, want sommige spots doen het juist beter met helemaal laag water. Woensdag neemt de wind geleidelijk steeds meer in kracht toe en wordt de richting uiteindelijk weer helemaal zuidwest. Dat is natuurlijk prima met laag water, omdat de ebstroom tegen de windrichting in gaat. Echt (te hard) waaien doet het pas in de nacht van woensdag op donderdag. Een aparte kern van lagedruk zorgt voor een NW 7 bft recht op de kust van Belgie. Stormsurfen is het daar, maar gelukkig neemt de wind donderdag in de loop van de dag af en wordt het de mooiste dag van de week. Dat valt dan precies samen met de beste dag van het Red Bull Surfcamp in Bretagne. Vannochtend werd daar al heerlijk gesurft en de eerste foto’s zijn inmiddels te bewonderen op redbull.nl/surfcamp.
Vrijdag komt de westenwind er zowel bij hen als bij ons weer in. Hier bij ons is die wind wel een stuk harder, maar zorgt zeker niet voor minder surfbare golven. De windrichting is eerst nog zuidwest, in de middag steeds meer west en uiteindelijk noordwest. Dat is een goede ontwikkeling, want dat creëert swell uit het noorden voor het komende weekend. Ook als het niet waait zijn er dan golven te verwachten. Of de wind er helemaal uit gaat dit weekend is nog onzeker, hou de berichten dus in de gaten!
Geplaatst onder: Surfweer
18 surf-reports voor “Het Surfweer van dinsdag 11 September 2012”






Net zandmotor geweest,niet super mooi,maar wel leuk en een zeehondje kwam me gedag zeggen,das toch leuk!!
Vanochtend was net als gisteren (ietsje hoger…) op WAZ.
Het was alleen een beetje eenzaam. Na 9-en werd het een stuk drukker. 2 man erbij….
Super chill dus en dan te bedenken dat we daar een kleine 2 weken geleden met 100 in het water lagen te wachten op mindere golven….
L staat voor Lagedrukgebied. Kaartje voor donderdagochtend. Zou mooi zijn voor de westkust van Midden Nederland!
Domburg Classic wordt dus wel wat?
Ziet er weer goed uit deze week! Lekker kaartje tobias, ben benieuwd voor donderdag.
Ik laat vandaag nog ff schieten en spaar mnkrachten voor de rest van de week.
Surf’s Up!
@Mo, pas maar op, voor je het weet ligt het er weer vol!
Iemand een idee waar het morgen en donderdag het beste is om te surfen, ook welk getij (uur)
En stroming het best zijn? Domburg, ouddorp….????
Surfs up
yep-goede kracht
Vandaag erg goede surf te vinden in Scheveningen, 3,5 uur vol gas kunnen gaan was best druk maar genoeg goede golven.
Wat raden jullie voor tijd aan in Scheveningen morgen? Wanneer is dat verwachting dat het het best is?
Ik ben nog niet zo lang bezig met surfen hier en al dat voorspellen e.d. gaat me niet zo goed af, thnx voor evt. tips
Als je beginner bent heb je vooral de ruimte nodig en die is in Scheveningen vaak niet te vinden. Helemaal niet na 16u als iedereen van school en werk komt. Beste is dus de avond te mijden. Het eerste uurtje na zonsopkomst is meestal ook nog rustig, tenzij er geen wind wordt verwacht. En dat lijkt niet het geval, maar windkracht 4 of 5 is geen reden om niet te gaan natuurlijk. Je kan dan net zo goed naar andere spots gaan, zoals Wassenaarse slag of Zandvoort bijvoorbeeld. Ligt vaak helemaal niemand (in de weg).

bron: http://www.meetadviesdienst.nl/dynamisch/forecast/image/wigo_suppletie6.jpg
op kijkduin gesurft, niet zandmotor
was best leuk, klein, maar behoorlijk hol en snel, een 7.2
en alleen met de homies en geen crowd, zero
alleen die k-kiters
Zijn er morgen misschien surfchicas op de dyk?
die red bull foto klopt niet helemaal M Smitz is niet Goofy en anders leer je heel goed switchfoot surfen van die jamie Sterling.
Iemand al vannochtend op wijk geweest
Domburg was verrassend goed tussen 19:00 en 21:00, zaten lekkere sets tussen en er was GEEN stroming!
gister op zandvoort geweest, erg wild en onvoorspelbaar. Hopelijk komt er wat meer rust in tegen het eind vd week!
http://www.radio1.nl/items/61466-acht-gewonden-bij-explosies-velsen