Het Surfweer voor Woensdag 26 September 2012 Check de nieuwe Hartbeach Webshop!

België, Zeeland en het zuidelijke deel van Zuid-Holland zijn momenteel zo goed als flat. Vanuit het midden van Zuid-Holland verschijnen de eerste golfjes en hoe verder naar het noorden, hoe groter ze worden. Dit komt doordat de wind pal uit zuid komt en de golven van noord naar zuid lopen. Na 18u gaat het richting laag water in de kop van Noord-Holland en wordt het erg lekker surfen. Helaas wordt het weer veel te vroeg donker, want rond 20.00 uru is het getij daar het meest ideaal. Mocht je uit die hoek komen of er zijn, dan zou deze avond zeker het proberen waard zijn. Bij een heldere zonsondergang kan het ook nog eens 30 minuten bonus zijn voor het echt helemaal donker is. Donderdag komt de wind in de ochtend uit het zuiden en is minder sterk dan vandaag. Daardoor zal het in eerste instantie helemaal flat zijn, ook in het noorden zo goed als flat. In de middag draait de wind naar noordwest en komt er swell vanuit het noorden. Onshore golven die echt heel erg rommelig lopen, maar wel al wat hoogte hebben. Vrijdag draait de wind naar het zuidwesten en neemt snel toe tot krachtig. Weg noordelijke swell. Golven zullen er wel weer zijn door de wind. Prima te surfen overigens en zeker niet helemaal zonder lijn. Dit weekend komt lagedrukgebied met de naam ‘Lulu’ (zie weerkaart) dichterbij. De details wijzigen nog van model tot model, maar wat in ieder geval vast staat is dat de wind uit het westen waait. Wanneer het laag flink weet uit te diepen, krijgen we vrijdag meer dan windkracht 6 uit zuidwest. Tevens zal zaterdag de wind bovenin de Noordzee naar noordwest draaien. Dit geeft meestal goede swell voor het midden en noorden van de westkust. Die swell komt zondag het mooist tot z’n recht, omdat een rug van hogedruk dan langs het kanaal even wat beter weer en minder wind geeft. De hoogste golven zijn echter op zaterdag. Zondag-avond is er weer kans op een toenemende wind uit zuidwest. De golfhoogte krijgt daarmee weer een boost en zo rollen we al surfend een nieuwe week binnen met bijna elke dag golven.

9 surf-reports voor “Het Surfweer voor Woensdag 26 September 2012”

  1. De wind voor morgen-ochtend 5u. Noordwester op de Noordzee komt dus al vroeg op gang en kan later op de dag voor wat golven zorgen, nu ook in het zuidwesten.

  2. Lijntjes in het noorden, zo te zien nog echt veel te hoog water. De wind neemt wel steeds verder af zo te zien en de lucht is mooi helder voor een lange september-avond.

  3. Filmpje Kraakpand, surf lifestyle @ Cadzand
    met surf en kitesurf footage.
    Wat Noordzee surf sfeer gevoel.

    http://vimeo.com/49563867?action=share

  4. @Johnny Utah: vette lifestyle-actie!
    (Qua surf echt om te huilen)

  5. Onze pro…..beetje perspectief alsjeblieft

  6. Montage vet filmwerk ook echt heel vet! Relaxte muziek

    Maar t surfen is inderdaad niet zoals jullie kitesurfen.

  7. Haha Wim Wasbeer heeft wel gelijk. Kitesurfen is geloof ik meer jullie ding…

  8. Dudes de meeste in cadzand surfen nog geen jaar. Dus vind het vrij aardig.. de winterpakken Zijn in bestelling dus t kan alleen maar beter worden!!

  9. @Johnny Utah: Vet filmpje man, mooie beelden met chille muziek.